Утрински Весник
Македонија

Сообраќајка на патот Скопје-Тетово. Повредени се три малолетни лица, едниот од нив управувал со возилото

Пронајден мртов маж, трупот даден на обдукција

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на патот Скопје-Тетово.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од МВР, вчера околу 01.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, кај бензинска пумпа во с.Арнакија, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 14-годишник од Скопје и патничко возило „рено“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.С.(19) од Скопје, кој го напуштил местото на несреќата.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобиле возачот на возилото „пежо“ и неговиот 14-годишен сопатник, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека уште еден 14-годишен сопатник се здобил со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Можете да прочитате

164 санкционирани возачи во Скопје, 66 за брзо возење

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Денеска на неколку часа затворени граничните премини Евзони и Ники