Утрински Весник
Македонија

Наставничка од приватно основно училиште во Скопје, физички нападнала ученичка

Наставничка од приватно основно училиште во Скопје, физички нападнала ученичка

Нставничка во приватно основно училиште во Скопје нападнала ученичка.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од МВР, вчера во 14.30 часот во Полициската станица Карпош, М.Д.(46) од Скопје пријавил дека на 22.03.2023 околу 10.30 часот во приватно основно училиште во Скопје неговата малолетна ќерка била физички нападната од нејзина наставничка, која употребила и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Началникот на ГШ во посета на припадниците на Армијата кои учествуваат во активностите на НАТО во Романија и Бугарија

164 санкционирани возачи во Скопје, 66 за брзо возење

Дваесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски