Утрински Весник
Македонија

Со возило тргнал да прегази насобрана група луѓе, па се обидел да избега

Полицаец прегазен на крстосница во Скопје

Синоќа околу 19.00 часот во с.Секирци полициски службеници го лишиле од слобода Ф.Б. (35) од с. Пешталево.

dobivaj vesti na viber

Тој управувајќи го своето патничко возило „поло“ тргнал кон група луѓе кои биле собрани на среде селото, но бидејќи возилото се изгаснало, тоа сопрело, а повредени лица нема.

Ф.Б. се обидел да избега, но бил спречен, а подоцна и приведен во полициска станица.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии