Утрински Весник
Македонија

Семејно насилство во Аеродром: Брат ја истепал сестра си

Млада скопјанка пронајдена почината во својот дом

Скопјанка во полиција пријавила дека била физички нападната од нејзиниот брат.

dobivaj vesti na viber

43-годишната жена вчера во 13.00 часот пријавила дека околу 12.30 часот на подрачјето на Аеродром, по претходни недоразбирања, била физички нападната од нејзиниот брат Т.Т.(46).

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Намалена затворската казна на Марјан од “Доказ М”, дел за уцените ќе се суди одново

Ќе одговара ли и битолчанец за претепувањето на Пендиков, новопечениот Бугарин му открил детали на обвинителот

(Видео) Излезе од затвор Алими кој ги даде клучевите да се отворат портите од Собранието на „крвавиот четврток“, го пречека Зијадин Села