Утрински Весник
Македонија

Со „тојота“ прегазен малолетник во Скопје, констатирани му се тешки повреди

Со „тојота“ прегазен малолетник во Скопје, констатирани му се тешки повреди

Вчера попладне, околу 16.45 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата Васко Карангелевски и сервисна улица, патничко моторно возило „тојота“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 35-годишниот С. Ѓ. од Демир Капија, удрило во малолетен пешак од Скопје, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„По несреќата, малолетникот бил пренесен во комплексот клиники ‘Мајка Тереза’, каде што му биле констатирани тешки телесни повреди“, соопшти МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Можете да прочитате

Костадиновска-Стојчевска: Европскиот ден на јазиците е ден и на македонскиот јазик како еден од европските

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”

Петровска за протераните руски дипломати: Работеле спротивно на дипломатските правила, сакале да се вмешаат во национални интереси