Утрински Весник
Македонија

Загина маж од Струмичко, управувајќи трактор, изгубил контрола и се превртел

Делчевец паднал од тракторска приколка и тешко се повредил

Вчера попладне, во 14.40 часот, во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Дабиле, Струмичко, 75-годишниот П. Б. од село Дабиле, управувајќи трактор „имт“, со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над тракторот и се превртел, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„Од добиените повреди П. Б. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош Струмица“, соопшти МВР.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Можете да прочитате

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади кон партиите Левица и ЗНАМ

Таравари: Зголемување на минималната плата до 800 евра за борба против имиграцијата

Лукаревска: Само кога СДСМ победува, победници се и државата и граѓаните