Утрински Весник
Македонија

Скопјанка физички нападната во автобус на ЈСП

Jsp.jpg

Денеска во 02.21 часот во СВР Скопје, В.П.(48) од Скопје пријавила дека околу 02.15 часот, додека се возела во автобус на ЈСП на подрачјето на општина Аеродром, била физички нападната од Х.А.(59) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

ИЈЗ со препораки како да се разладиме на екстремна топлина

Општина Кисела Вода: Со цистерни се перат улиците

Тошковски: Пристигнуваат „ер трактори” и хеликоптери од Турција, Словенија, Србија и Црна Гора