Утрински Весник
Македонија

Попладнево повторно избувна пожар кај депонијата „Вардариште“

Pozarna.jpg

Попладнево повторно избувна пожар кај депонијата „Вардариште“.

На местото интервенираат 4 возила од Пожарната единица.

Засега нема информации за повредени лица и штети.

Пред околу 2 недели имаше уште еден случај на пожар во “Вардариште”.

Можете да прочитате

УЈП : РЕГИСТРИРАЈТЕ ГО ГОТОВИНСКИОТ ПРОМЕТ ПРЕКУ ФИСКАЛЕН СИСТЕМ НА ОПРЕМА (ФИСКАЛНИ КАСИ)

Мицкоски на НАТО самитот беше маргиналец, пропуштена шанса да се зајакне позицијата на државатав

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО