Утрински Весник
Спорт

Црвена Звезда го враќа Никола Калиниќ?

Црвена Звезда го враќа Никола Калиниќ?

Српскиот кошаркарски гигант Црвена Звезда планира да го врати во тимот својот поранешен играч Никола Калиниќ. Тој оваа сезона е дел од Барселона, а „црвено-белите“ сакаат да го засилат тимот со искусниот кошаркар и следната сезона да нападнат кон Топ 8 во Евролигата.

dobivaj vesti na viber

Оваа сезона тоа му успеа на големиот ривал Партизан, кој беше на чекор и до пласман на Ф4 турнирот во Каунас. Сепак, иако имаше две победи предност во серијата три успеси, на крајот беше елиминиран од Реал Мадрид.

Српските медиуми најавуваат дека за Никола Калиниќ ова ќе биде четврти престој во тимот на Црвена Звезда во кариерата.

Можете да прочитате

Македонските девојки на ЕП-2024 ќе играат во Унгарија

Карло Анчелоти откри кои играчи на Реал Мадрид одбиле да шутираат пенали

Кристијано Роналдо доби спор против Јувентус, еве колку пари треба да му плати славниот клуб