Утрински Весник
Македонија

Се преврте цистерна на клучката кај Демир Капија

Пронајден починат маж во Скопје

Во 20:19 часот на ден 10.03.2023 година, на бројот за итни повици 112 е пријавен настан за превртена цистерна на патниот правец клучка Миравци, кон клучка Демир Капија, извести Центарот за управување со кризи.

dobivaj vesti na viber

„По оставрените контакти со АМСМ и Дежурен центар за состојби при МВР известени сме дека сообраќајот во двата правца на автопатот на релација Демир Капија – Гевгелија е во целосен прекин и е пренасочен по стариот пат Демир Капија – Удово – Гевгелија“, велат од ЦУК.

Во моментот на местото на настанот е стигнатала механизација што врши отстранување на цистерната од патот.

„Се очекува за краток временски период сообраќајот да биде нормализиран и цистерната безбедно отстранета од патот“, додаваат од ЦУК.

Можете да прочитате

Од „Ќе видиш што ќе ти се случи“ до сечење гуми од автомобил – градоначалникот на Штип за заканите: Мислев ќе помине

ВМРО-ДПМНЕ по изјавата на Касами: Тетово е срцето на Македонија и никогаш нема да биде центар само на една заедница

Градоначалникот на Тирана, Ерион Велиај стана почесен граѓанин на Гостивар