Утрински Весник
Политички Партии

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да не го меша СДСМ во своите внатрешните кавги и расколи за раце во медот

За расколот и внатрешните кавги, судири и расправии за рацете во медот ВМРО-ДПМНЕ да не го меша СДСМ. За паниката и хаосот што владеат во ВМРО-ДПМНЕ има основани причини, но тие не може да бидат поврзани со никој друг, освен со нив самите. Белата палата е единствената адреса, а Христијан Мицкоски е единствениот повикан за сите проблеми ишто ги има ВМРО-ДПМНЕ, се вели во соопштението од СДСМ.

dobivaj vesti na viber

Од партијата наведуваат дека со денови слушаме меѓусебни обвинувања во ВМРО-ДПМНЕ за криминал. Самите се фатија со рацете во медот и се скраа за тендер од 136 милиони евра. Самите даваат спротивни изјави од Мицкоски за промена на Уставот и против референдумот. Самите велат дека Мицкоски бил потрошен и треба да си даде оставка.

До заклучкот многу лесно се доаѓа. ВМРО-ДПМНЕ има многубројни внатрешни проблеми, кои треба да си ги решава, но она што е поразително, не само што не е реформирана партија туку е и дополнително криминализирана, се вели во соопштението.

Можете да прочитате

Општина Аеродром: И покрај пречките од централната власт, нема да дозволиме затворање на училиштата

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски се против ЕУ и сите стратешки одлуки на земјата

ВМРО-ДПМНЕ: Народот нема за леб, а владата набавува октоподи