Утрински Весник
Магазин

Робин Рајт се разведува, по Шон Пен го остави и 18 години помладиот сопруг

Робин Рајт се разведува, по Шон Пен го остави и 18 години помладиот сопруг

Робин Рајт се разведува по втор пат.

dobivaj vesti na viber

Како што пренесува TMZ, актерката е таа која поднела барање за развод од 18-годишниот сопруг, само четири години по нивната интимна венчавка.

Робин, која се прослави со улогите во филмовите „Форест Гимп“ и „Порака во шише“, како и со серијата „Куќа од карти“, пред Клемент беше во брак со колегата Шон Пен.

Со него поминала 14 години во брак, во кој добиле две деца.

Можете да прочитате

Погледнете кои се најдобрите новогодишни подароци за вашите најдраги

Кои се почетните симптоми на бременоста?

Валери Бертинели мора да му плати на поранешниот сопруг 2.2 милиони долари за конечен развод