Утрински Весник
Спорт

Ристовски донесе победа за Динамо во последниот меч на Адеми за „модрите“

Ристовски донесе победа за Динамо во последниот меч на Адеми за „модрите“

Стефан Ристовски го постигна единствениот гол за Динамо Загреб да стигне до 1:0 победа над Риека на „Максимир“ во последниот меч на капитенот Аријан Адеми во „модриот“ дрес пред неговиот трансфер во Кина.

dobivaj vesti na viber

Ристовски стрелаше во 68. минута против неговиот поранешен клуб, за петти гол во 94 настапи за Динамо, по што во 84. минута од мечот, публиката на „Максимир“ имаше чест да се прости со Адеми, кој беше повлечен од игра.

Со трите поени, Динамо се врати на 9 поени предност пред Хајдук на врвот на табелата во хрватската лига.

Можете да прочитате

Фулкруг двоен стрелец за Германија против Перу

Реновираната Шпанија блесна против Норвешка, Велс ја изненади Хрватска на „Пољуд“

Ново признание за Меси, репрезентативната база на Аргентина ќе го носи неговото име