Утрински Весник
Спорт

Реми за Струга ТЛ, триумфи за Шкупи и за Шкендија

Реми за Струга ТЛ, триумфи за Шкупи и за Шкендија

Шкупи го победи Работнички со 3:1 на Чаир и ја намали негативата во однос на Струга ТЛ, откако лидерот повторно одигра само 0-0 дома против Македонија ЃП.

dobivaj vesti na viber

Бајрами во 11.минута донесе предност за Шкупи, но израмни Мазари само три минути подоцна. Сепак, Шкупи продолжи со напади, а тоа го материјализираше преку Куевен во 33.минута и преку Цефас во 38.минута од мечот.

Македонија ЃП повторно се покажа како непријатен ривал за Струга ТЛ и успеа да освои бод на гости.

Шкендија со двата гола на Ералдо Чинари славеше против Академија Пандев со 2:1. Тој погоди во 31. и во 45.минута, а гостите успеаја да намалат во вториот дел преку Ергемлидзе во 65.минута.

Брегалница триумфира против Победа со 4:0 во Штип. Дарко Додев во третата минута обезбеди водство, а Даниел Мојсов во 11.минута зголеми на 2:0. Во вториот дел, Иван Николов беше двоен стрелец, во 61. и во 67.минута.

Силекс вчера го победи Скопје со 3:1.

Можете да прочитате

Зинченко благодарен на Уфа, но не сака ниту да го спомене името Русија

Како пилешкото кари ја „десеткуваше“ холандската репрезентација

Англиските играчи шокирани од изведбата на нивната химна