Утрински Весник
Спорт

Реимс го изненади Монако

Реимс го изненади Монако

Реимс со третиот последовен триумф во францускиот шампионат успеа да го изненади Монако на гости и да слави со 0:1. За „кнезовите“ ова е втор пораз во последните три меча.

dobivaj vesti na viber

Фоларин Балогун во 51.минута успеа да ја затресе мрежата на Монако на овој меч.

Монако по овој пораз има четири бода предност пред Рен во трката за четвртото место.Можете да прочитате

Зинченко благодарен на Уфа, но не сака ниту да го спомене името Русија

Како пилешкото кари ја „десеткуваше“ холандската репрезентација

Англиските играчи шокирани од изведбата на нивната химна