Утрински Весник
Македонија

Работник тешко се повредил при работа со трактор во Свети Николе

Traktor 2.jpg

Работник тешко се повредил при работа со трактор во Свети Николе. Итната медицинска помош интервенирала за 44 годишниот човек, кој веднаш бил пренесен во Клиничка болница Штип.

Настанот се случил вчера во 9 часот и 10 минути, а пријава за него добила и полициската станица Свети Николе. Во Клиничка болница штип по приемот, на пациентот му биле констатирани тешки телесни повреди.

Полициски службеници од ОВР Свети Николе излегле на местото на настанот.

Можете да прочитате

Демант на ЈП Комунална хигиена Скопје: Комуналниот отпад во општина Аеродром се собира редовно

Целиот Балкан гори поради екстремно високите температури на воздухот – Погледнете ги температурите во моментов

Таравари: Нема докази дека е бебето е намерно повредено, но има дисциплински мерки