Утрински Весник
Македонија

Параглајдерист од Германија, тешко повреден во Крушево

79508b0e 9a2e 17ed Dc8a F0ba422acb41.jpg

Вчера во ОВР Крушево било пријавено дека во Итната медицинска помош бил донесен германскиот државјанин Ф.Е., со повреди здобиени при летање со параглајдер.

Тој бил пренесен во Градска болница во Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари