Утрински Весник
Македонија

Приведено лице од Студеничани за бесправно градење

Приведено лице од Студеничани за бесправно градење

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против М. М. (33) од с. Цветово, општина Студеничани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело бесправно градење по член 244-А од Кривичниот законик.

dobivaj vesti na viber

Во текот на мај 2023 година, при извршен инспекциски надзор од овластен градежен инспектор од општина Сопиште, пријавениот бил затекнат како на катастарска парцела во негова сопственост гради објект без да поседува одобрение за градење издадено од Општина Сопиште.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран