Утрински Весник
Македонија

Приведен маж од Гостиварско, ѝ се заканувал со остар предмет на сопругата

Приведен маж од Гостиварско, ѝ се заканувал со остар предмет на сопругата

Вчера, околу 13.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 53-годишниот Р. Ѓ. од гостиварско село, кој претходно бил пријавен од 55-годишната сопруга дека се однесувал агресивно кон неа и дека ѝ се заканувал со остар предмет, кој му бил пронајден и одземен“, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

По целосно документирање на случајот, против Р. Ѓ. ќе следува поднесок.

Можете да прочитате

Костадиновска-Стојчевска: Европскиот ден на јазиците е ден и на македонскиот јазик како еден од европските

Спасовски: Инцидентите во Косово го засегаат целиот регион, безбедносната состојба во Македонија е под контрола

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”