Утрински Весник
Македонија

Група малолетници нападнале и снимале момче во Тетово, снимката ја прикажувале на други лица

Малолетник удиран со тврд предмет од врсник во Аеродром

Триесет и седумгодишната тетовка И. С., вчера, во 20.15 часот, во СВР Тетово пријавила дека на четврти овој месец нејзиниот малолетен син физички бил нападнат од неколку малолетници, кои со мобилен телефон го снимале настанот и потоа снименото им го прикажувале на други лица, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран