Утрински Весник
Македонија

Претрес во Радовиш, пронајдена дрога

Polici A.webp.webp

На 28.06.2024 во 16.10 часот во Радовиш, полициски службеници од ОВР Радовиш го лишиле од слобода В.Х.(35) од Радовиш.

При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана. За настанот бил запознаеен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш и по документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

РЕК Битола работи со еден блок

РЕК Битола работи со еден блок

УЈП : РЕГИСТРИРАЈТЕ ГО ГОТОВИНСКИОТ ПРОМЕТ ПРЕКУ ФИСКАЛЕН СИСТЕМ НА ОПРЕМА (ФИСКАЛНИ КАСИ)