Утрински Весник
Македонија

Претрес во Кавадарци, пронајден хероин, приведени две лица

Претрес во Кавадарци, пронајден хероин, приведени две лица

На 19.01.2023 во 16.00 часот полициски службеници од СВР Велес – ОВР Кавадарци ги лишиле од слобода О.Б.(39) и А.М.(42), двајцата од Кавадарци, поради тоа што А.М. во близина на училиште во Кавадарци му продал хероин на О.Б..

dobivaj vesti na viber

Потоа, врз основа на наредба од Основен суд Кавадарци, бил извршен претрес во домот на А.М., при што бил пронајден и одземен хероин.

Лицата се приведени во полициската станица во Кавадарци и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Можете да прочитате

Почина Гоце Камчев, основач и претседател на „КАМ маркет“

Шведската амбасадорка во земјава на средба со лидерот на АА

Чаирскиот градоначалник кривично да одговара, бара антикорупциската комисија