Утрински Весник
Македонија

Претрес во Гостивар, пронајдена дрога, приведен дилер

Притвор за дилери на марихуана, заедно пренесувале околу половина килограм марихуана

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работа Гостивар вчера околу 16.15 часот во гостиварската населба „Млаки“, го лишиле од слобода 25-годишниот З.Б., затоа што кај него била пронајдена марихуана.

dobivaj vesti na viber

Воедно, при претрес во неговиот дом извршен со судска наредба, исто така, била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот против него ќе следи соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Сообраќајка во скопски Аеродром

Апелација одлучи за „Плацеви на Водно“: Мијалков ослободен од затвор, Груевски треба да одлежи седум години

(Видео) Четири вреќи со марихуана вредни околу 100.000 евра запленети од полицијата, дилерите при бегство оштетиле полициско возило