Утрински Весник
Спорт

Познати се бараж двојките за пополнување на Втората лига

Познати се бараж двојките за пополнување на Втората лига

Во недела ќе се одиграат бараж натпреварите за поплнување на Втората македонската фудаблска лига, за сезоната 2023/2024.

dobivaj vesti na viber

Денешната ждрепка ги спои Тетекс и Осогово, Башкими и Влазрими, односно Вардар Неготино и Новаци.

Сите натпревари ќе се одиграат в недела во 17:00 часот на три различни терени низ Македонија. Фудбалската федерација на Македонија дополнително треба да одреди на кои стадиони ќе се играат баражите.

Можете да прочитате

Алкараз го „збриша“ Циципас и закажа супер-полуфинале против Ѓоковиќ

Партизан ја доби „мајсторката“ со Цедевита Олимпија, ќе има ли финале против Звезда?

Ал-Итихад го потврди милионскиот договор за Карим Бензема