Утрински Весник
Македонија

Пожар во Македонија, се шири кон две села

Pozari Cuk 3.jpg

Пожарот на отворено кој вчера попладне започна на територијата на општина Василево се уште е активен, се разгорува и се приближи во непосредна близина на с. Сушево, а се шири и кон с. Злеово, соопшти Центарот за управување со кризи.

Оттаму додаваат дека за гаснење се подготвува еден полициски хеликоптер кој ќе полета набргу.

На терен се екипи на струмичката територијална противпожарна единица.

Можете да прочитате

Тошковски: Пристигнуваат „ер трактори” и хеликоптери од Турција, Словенија, Србија и Црна Гора

Ова е телефонскиот број на кој може да му се јавите на министерот Таравари

Девојка пронајдена мртва на браната Градче кај Кочани