Утрински Весник
Скопје

Поради митинг денеска и утре посебен режим на сообраќај во Скопје

1708002705 Whatsapp Image 2023 01 22 At 23.22.13.jpeg

Секторот за внатрешни работи Скопје ги известува граѓаните дека поради подготовки и одржување на митинг, почнувајќи од денеска до утре, односно до завршувањето на митингот, Единицата за безбедност на патниот сообраќај презема мерки за посебен режим на сообраќајот. Притоа, бул.„Илинден”, потегот од мост Гоце Делчев до бул.„Климент Охридски” и од бул.„Климент Охридски” до мост Гоце Делчев, се затворени за сообраќај во двата правци.

Во текот на утрешниот ден, по потреба , ќе бидат затворени и други сообраќајници на поширокото централно подрачје.  

Web

Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвива настанот. 

Можете да прочитате

Дел од општина Гази Баба утре без вода

Ќе продолжи реконструкцијата на Универзална, по завршување на истрагата за пожарот

Автобусите денеска ќе сообраќаат по неделен возен ред