Утрински Весник
Македонија

Поради градежни активности на мостот „Обединети Нации“, затворена насоката за движење на пешаците

Поради градежни активности на мостот „Обединети Нации“, затворена насоката за движење на пешаците

ЈП Улици и патишта Скопје известува дека денеска на мостот “Обединети Нации” на тротоарот се изведуваат градежни активности за санација на мостот и е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

dobivaj vesti na viber

Поради изведба на активностите во насока од Влае кон Карпош ќе биде затворена насоката за движење за пешаците до завршување на градежните активности.

ЈП Улици и патишта Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот.

Можете да прочитате

Времето денеска сончево со слаб ветер

Џафери поднесе Предлог Деловник за работа на Собранието

Група мaлолетници нападнале врсник и го снимале со телефон во Скопје