Утрински Весник
Спорт

Победничко деби на Заниоло

Победничко деби на Заниоло

Николо Заниоло (23), најзвучниот трансфер на Галатасарај во зимскиот преоден рок, со гол дебитираше во новиот клуб. Трансферот на Заниоло од Рома во Галатасарај изнесуваше 15 милиони евра.

dobivaj vesti na viber

Заниоло, во саботата, прв пат го облече дресот на Галатасарај. Не можеше да посака подобро деби, неговиот гол го реши победникот во дуелот со Касимпаша.

Со оваа победа Галатасарај ја задржа лидерската позиција на табелата, со натпревар повеќе се одалечи на девет бода од најголемиот ривал Фенербахче.

Можете да прочитате

Дончиќ со 40 поени, Далас повторно со „скап“ пораз

Португалија и Италија со рутински победи против аутсајдери, Словачка со шок за БиХ

(Видео) По победата на Вардар, Чкембари испратени со специјалци и полициски возила од Аеродром