Утрински Весник
Спорт

Пике има смисла за хумор – по песната на Шакира почна да вози „Твинго“

Пике има смисла за хумор – по песната на Шакира почна да вози „Твинго“

Откако неговата поранешна партнерка Шакира рушеше рекорди со својата нова песна во која директно го прозива него, Жерард Пике барем покажа дека има смисла за хумор.

dobivaj vesti na viber

Во новата песна на колумбиската поп-дива, таа пее дека тој сменил „Ферари за Твинго“ и „Ролекс за Касио“, посочувајќи на неговата врска со 23-годишната Клара Кија Марти, и на оваа брутална песна Пике имаше интересен одговор.

Прво за спонзори на негвата „Кингс лига“ во 7-на-7 фудбал како главен спонзор го обезбеди токму јапонскиот производител „Касио“, за сега на состанок да пристигне со „Рено Твинго“.

Шакира го „уништи“ Пике со новата песна: Ти смени Ферари за Твинго, Ролекс за Касио!

Можете да прочитате

„Играчот Варан почна да го гуши човекот Варан“

Проблем за Њукасл – Гордон го прекршил законот

Челси ќе достави понуда за Рафаел Леао