Утрински Весник
Македонија

Петровска: Дали за помошник министер во МВР е поставено лице со кривична пријава за измама?

Img 0475.jpeg

Дали е точно дека за помошник министер во МВР е поставено лице против кое во 2023 година е поднесена кривична пријава по член 247 од КЗ, Измама напиша пратеничката Петровска на социјалните медиуми.

Ова прашање денес им го поставив на пратеничките и пратениците од ДПМНЕ на седницата на Комисијата за политички систем. Одговор немаше, само обиди да бидам замолчена и заплашена. Не ви се плашам, ќе зборам.

п.с до кај сте со Никогаш Северна, само Македонија?

Линк до видео објавата

Можете да прочитате

До петок сончево и многу топло, за викендот дожд и пад на температурите

Демант на ЈП Комунална хигиена Скопје: Комуналниот отпад во општина Аеродром се собира редовно

Целиот Балкан гори поради екстремно високите температури на воздухот – Погледнете ги температурите во моментов