Утрински Весник
Македонија

Паника во летот од Цирих кон Скопје принудно вратен назад во авионот удрил гром

Img 8533.jpeg

Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска се соочила со непријатна ситуација, бидејќи при летот од Цирих кон Скопје во авионот удрил гром, објави Екипа.

Поради ова, пилотот решил веднаш да се врати назад во Цирих каде принудно слетал. Нашите одбојкари се сместени во хотел и утре наутро со нов лет ќе тргнат кон Скопје.

,,Навистина неверојатна ситуација, додека летавме со авионот удри гром во него и пилотот реши да се врати во Цирих. Не беше пријатно кога слушнавме што се случи, видовме силна светлина во непосредна близина“, вели за ЕКИПА капитенот Никола Ѓоргиев.

Можете да прочитате

Пустинска прашина од Сахара денеска и утре ќе ја зафати Македонија

Изработен нов електронски дневник, ќе се применува во новатa учебна година по тест периодот, соопшти МОН

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник