Утрински Весник
Спорт

Ѓорческа по само четири гема обезбеди четврт-финале

Ѓорческа по само четири гема обезбеди четврт-финале

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа одигра само четири гема во Хераклеон против Деа Херџелаш, која се повлече од мечот поради повреда.

dobivaj vesti na viber

Ѓорческа направи два брејка, а потоа Херџелаш објави дека поради повреда мора да отстапи. Така, македонската тенисерка лесно се пласира во четврт-финалето.

Во следната рунда Ѓорческа ќе ја очекува подобрата од мечот меѓу Херман од Германија и Рочети од Италија.

Можете да прочитате

По најновите докази за силувањето: Сопругата на Дани Алвеш ги избришала сите заеднички фотографии

Адеми доби понуда од Штутгарт, но Динамо Загреб не му дозволува да замине

Ајакс го смени тренерот по седум меча без победа