Утрински Весник
Спорт

Ѓоковиќ напиша на камерата: „Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството“ (ФОТО)

Ѓоковиќ напиша на камерата: „Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството“ (ФОТО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по победата над Александар Ковачевиќ (3:0) во првото коло на Ролан Гарос, напиша порака за поддршка на српскиот народ на Косовo.

dobivaj vesti na viber

По првиот триумф на терените на Ролан Гарос, Ѓоковиќ пораката ја напиша на камерата.

„Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството!“, напиша Србинот и се потпиша.

Ситуацијата на северот на Косово е многу тешка и тензична, а очигледно дека Ѓоковиќ внимателно следи што се случува.

 

Можете да прочитате

Црвена звезда бара друг судија, навивачите на Партизан ќе го бојкотираат дербито

Миовски во тимот на колото во Шкотска

Ван Бастен: „Укинете го фудбалот кога не знаеме како да однесуваме“