Утрински Весник
Спорт

Одермат триумфираше во Крањска Гора и го осигура малиот кристален глобус во велеслалом

Одермат триумфираше во Крањска Гора и го осигура малиот кристален глобус во велеслалом
Ss2

Марко Одермат e победник на велеслаломот во Крањска Гора, претпоследната трка во оваа дисциплина. Швајцарскиот скијач до победата стигна со вкупно време од 2:20.91 минути и беше за 32 стотинки побрз од второпласираниот Норвежанец Хенрик Кристоферсе.

dobivaj vesti na viber

На подиумот имаше место и за Французинот Алексис Пинтуро кој заостана 70 стотинки и се најде на третата позиција.

Ss1

Одермат со овој триумф го освои малиот кристален глобус во велеслалом.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина