Утрински Весник
Македонија

Облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд

Облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

dobivaj vesti na viber

Попладне и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни, а поради продор на постудена воздушна маса со засилен северен ветер ќе преминуваат во снег на повисоките и на некои пониски места, особено во западните делови.

На планините ќе се формира нова снежна покривка, а помала и на некои повисоки места.

Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 5, а максималната ќе достигне од 7 до 12 степени.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта кога ќе дува и засилен северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 10 степени.

Можете да прочитате

Сообраќајка во скопски Аеродром

Апелација одлучи за „Плацеви на Водно“: Мијалков ослободен од затвор, Груевски треба да одлежи седум години

(Видео) Четири вреќи со марихуана вредни околу 100.000 евра запленети од полицијата, дилерите при бегство оштетиле полициско возило