Утрински Весник
Македонија

Нов земјотрес ја погоди Македонија

Img 0382.jpeg

Нов земјотрес во Македонија со јачина од 2,2 степени според Рихтеровата скала попладнево ја погоди Македонија, а епицентарот на истиот е во близина на Пехчево.

Земјотресот е на длабочина од десет километри.

Можете да прочитате

Бешлиовска за тримесечното бебе со модринки: Со име и презиме да бидат прозвани сите што згрешија за овој случај

Девојка пронајдена мртва на браната Градче кај Кочани

Питбул усмрти 56-годишен маж, син му, кој го поседува кучето, е уапсен