Утрински Весник
Спорт

Ница влегува во трката за потписот на Барди

Ница влегува во трката за потписот на Барди

Енис Барди до крајот на преодниот рок ќе го напушти Трабзонспор, прашање е само каде ќе ја продолжи кариерата. Челниците на актуелниот турски шампион решија да го намалат буџетот, поради што неколку играчи ќе го напуптат тимот, еден од ние е Барди.

dobivaj vesti na viber

Пред неколку дена медиумите пишуваа дека Мајорка покажува интерес за Барди, а денес турските медиуми објавија дека во трка за неговиот потпис ќе влезе и Ница.

Ница има големи мабиции во зимскиот преоден рок, наводно клубот го договорил трансерот на напаѓачот на Севилја Јусеф Ен Несири за 20 милиони евра.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања