Утрински Весник
Култура

Неделно детско театарско попладне во Битола

Неделно детско театарско попладне во Битола

Две детски театарски претстави во Офицерскиот дом, на ЈОУ КИЦ – Битола, ќе бидат одржани во недела на 25 септември, насловени како „Неделно детско театарско попладне“.

dobivaj vesti na viber

„Започнуваме во 12.30 со детската претстава „Песната на царевата ќерка“ на текст на Ана Жежовска, драматург – Никола Ристевски, играат учениците од ЕД „Едусфера“, најавува организаторот.

За вљубенциите на театарот на сенки, веднаш по завршувањето на првата претстава, во 13.30 ч. е најавена претставата „ФЛУДО“ – духот на водата на Театар „Сенки и облаци“ и Еко- свест, Скопје, соопшти организаторот на настанот.

Можете да прочитате

Универзална сала и Град Скопје со јавен повик за програмски активности за манифестацијата „Бела Ноќ“

Најгламурозната оперска дива Анџела Георгиу од Романија ќе го отвори 63-то „Охридско лето“

„Плажарење“ – изложба на фотографии од Катја Штркова-Кочовска