Утрински Весник
Македонија

Натепан судија на фудбалски натпревар во Охрид

Screenshot 2024 03 31 130828.png
Ss2

Викендов на фудбалски натпревар во Охрид физички бил нападнат судијата по што полицијата започнала постапка за расветлување на случајот. Вчера (30.03 2024 г.) во 21.30 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, на фудбалски терен   каде се одигрувал фудбалски натпревар во рамките на општинска фудбалска лига Охрид, едно лице, физички го нападнал главниот судија. По целосно расветлување на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена пријава според Законот за спречување на насилство и недостојно однесување на спортски натпревар се вели во полицискиот извештај.

Ss1

Можете да прочитате

Ковачевски: Изборот е меѓу надеж и безнадежност, помеѓу европска иднина и изолација

Тошковски во работна посета на ОВР Струга

Зајкова:Нашиот план предвидува подобар, европски живот за сите со европски вредности!