Утрински Весник
Македонија

Насилство во Мирковци: жена нападнала две соселанки

Малолетничка тепана и принудена на проституција, приведени пет лица од Кавадарци и Неготино

Вчера во Полициското одделение Мирковци, 77-годишна жена од Република Србија, со престој во скопско село, пријавила дека во 11.20 часот во дворот од семејната куќа во селото таа и 22-годишна девојка биле физички нападнати од А.Ш. (женско лице), велат од МВР.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

До петок нестабилно време со пороен дожд, грмежи и ветер над 60 километри на час

Собранието со 84 гласа „за“ го донесе Законот за енергетика кој треба да спречи поскапување на струјата

ЈО: Со спогодбите во „Синџир“ вратени безмалку 1.000.000 евра во државниот буџет