Утрински Весник
Спорт

Надал ќе паузира два месеци

Надал ќе паузира два месеци

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал кој повреди на мечот против Американецот Мекдоналд на Австралијан опен и еше елиминиран, ќе мора да паузира околу два месеци. Деталните лекарски прегледи покажаа дека Шпанецот има скинати мускулни влакна на ногата и ќе треба да мирува.

dobivaj vesti na viber

Надал сигурно нема да настапи на турнирите во Доха и во Дубаи, а неизвесно е и учествотото на Индијан Велс.

Шпанецот би можел да испадне и од топ 10 на АТП листата.

Можете да прочитате

Столе Димитриевски со „сува мрежа“, Рајо гледа и кон ЛШ

Сампдорија испушти победа што живот значи

Карлос Кеирош нов селектор на Катар