Утрински Весник
Спорт

Крај во Мелбурн и за Александар Зверев и за Тејлор Фриц

Крај во Мелбурн и за Александар Зверев и за Тејлор Фриц

Продолжува падот на фаворитите на Австралија опен. Откако беше елиминиран вториот носител на турнирот Каспер Руд, третиот ден од Австралијан опен донесе уште две големи изненадувања.

dobivaj vesti na viber

Елиминирани се и Александер Зверев кој беше еден од фаворитите за титулата, и Тејлор Фриц.

Зверев загуби од 107. тенисер на АТП-листата, Мајкл Мо со 3:1 во сетови (6:7, 6:4, 6:3, 6:2), додека Фриц беше елиминиран од Алексеј Попирин со 3:2 во сетови.

Можете да прочитате

Столе Димитриевски со „сува мрежа“, Рајо гледа и кон ЛШ

Сампдорија испушти победа што живот значи

Карлос Кеирош нов селектор на Катар