Утрински Весник
Македонија

Претреси во скопско, пронајдена дрога, приведен дилер

Приведен скопјанец по кого беше распишана централна потерница

Полициски службеници од СВР Скопје извршија претрес на две локации во дом кај З.Н.(20) од скопско Мралино.

dobivaj vesti na viber

При претресот се пронајдени седум пакувања марихуана и едно пакување со семки од растението канабис.

З.Н. е лишен од слобода и задржан во полициска станица, а по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Можете да прочитате

Земјава испраќа помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Oсмани: ОБСЕ дава сериозна поддршка преку активности и проекти за борба против антисемитизмот

Ковачевски – ОБСЕ „Квинта“ амбасадори: Северна Македонија е позитивен пример како низ дијалог се наоѓаат решенија кои водат кон стабилност и просперитет