Утрински Весник
Македонија

Муцунски: Мицкоски ја има мојата целосна поддршка да ја предводи партијата до победа на следните избори

Муцунски: Мицкоски ја има мојата целосна поддршка да ја предводи партијата до победа на следните избори

За потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, борбата против лошото владеење на СДСМ, корупцијата, лошата економска состојба и криминалот во кој тоне државата е можна само со силна ВМРО-ДПМНЕ која ќе настапува одлучно и единствено како никогаш досега.

dobivaj vesti na viber

„Затоа што партијата не е еден поединец, ВМРО-ДПМНЕ е народот, членовите и сите граѓани на Македонија. ВМРО-ДПМНЕ е секој град, секое населено место и секоја општина од државата“, вели Муцунски и додава:

„Претседателот Христијан Мицкоски ја има целата поддршка и доверба од мене да ја предводи политичката партија која на следните парламентарни избори ќе освои најголем број пратеници и ќе ја формира иднината влада во Македонија. Нема и не смееме да губиме време за поделби, политичката битка против погубните политики на СДСМ бара лидерство, единство, истрајност и одлучност“, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски на Фејсбук.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран