Утрински Весник
Македонија

Скопјанец загина во сообраќајка, излетал со возилото

Скопјанец загина во сообраќајка, излетал со возилото

47-годишен скопјанец загина во сообраќајка.

dobivaj vesti na viber

„На 20.09.2023 околу 11.55 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопат Велес-Неготино, после наплатна станица „Виничани“, товарно возило „фолксваген“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.А.(47) од Скопје, излетало од коловозот“, соопшти полицијата.

Од здобиените повреди возачот починал на местото на несреќата.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран