Утрински Весник
Македонија

“МЕТЕОАЛАРМ” АКТУЕЛНА НАЈАВА: Утрешното петочно утро многу свежо – Очекуваме температури и од под 10 степени

Gfs 1 24.png

Метео анализа на Славчо Попоски:

Почитувани мои, поради разведрувањето кое се очекува насекаде во Македонија, претстојната ноќ и утрешното петочно утро повторно ќе биде многу свежо. На повеќе места температурите ќе се спуштат до околу 10 степени, а особено во Беровскиот регион, како и на повисоките места во западните и северозападните предели тие ќе се спуштат  и под 10 степени.

Во најтоплите југоисточни предели температурата ќе остане над 15 степени.

Во Скопскиот регион температурата во текот на претстојната ноќ и утре наутро ќе се спушти до околу 13 степени.

Веќе од утре во текот на денот температурите ќе бидат во пораст, а особено топло ќе биде за време на викендот, но детална анализа околу ова следува во следните мои метео објави.

Можете да прочитате

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари

Мицкоски од Велика Британија: Остварив повеќе средби со државници од регионот и соседството, главен приоритет на Владата е воспоставување на добрососедски односи