Утрински Весник
Македонија

Им ја загрозил сигурноста: Маж сериозно им се заканувал на сопругата и нејзиното семејство

Policija 3.jpg

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ќ.А.(43) од с.Озормиште, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Пријавениот во јули 2023 година, поради претходни меѓусебни недоразбирања, им упатувал сериозни закани на неговата сопруга и членови на нејзиното семејство.

Можете да прочитате

Девојка пронајдена мртва на браната Градче кај Кочани

Од денеска се воведува целосна забрана за движење во шумите

Бешлиовска за тримесечното бебе со модринки: Со име и презиме да бидат прозвани сите што згрешија за овој случај