Утрински Весник
Спорт

Мечот Романија-Косово прекинат поради „дискриминаторско навредливо навивање“

Мечот Романија-Косово прекинат поради „дискриминаторско навредливо навивање“

Мечот Романија-Косово е прекинат од страна на судијата поради транспарентите кои се појавија на трибините, како и поради провокативните извици „Косово е Србија“ од страна на романските навивачи.

dobivaj vesti na viber

Транспарентите на кои пишуваше „Бесарабија е Романија“ и „Косово е Србија“, како и песните на навивачите на романската репрезентација беа доволна причина за прекин.

Мечот беше контроверзен и пред самиот почеток бидејќи Романија официјално го нема признаено Косово.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања