Утрински Весник
Свет

Маж загина во автомобил во Атина, моторџија пукал осум пати во него

Policija Grcija.png

Еден човек е убиен утрово во северните предградија на Атина кога бил застрелан додека бил во автомобил од моторџија, соопшти полицијата.

Од полицијата велат дека трагаат по напаѓачот, пренесе Катимерини.

Според првичните податоци, убиецот бил на мотор и дошол до автомобилот БМВ, па пукал во жртвата најмалку осум пати пред да успее да побегне.

Можете да прочитате

Тело на новороденче пронајдено во канта за ѓубре, уапсени маж и жена во Лондон

Трагедија во Швајцарија: Три лица настрадаа кога се урна скеле на зграда висока 60 метри

Во близина на Москва се урна патнички авион, загинаа три лица