Утрински Весник
Македонија

Маж кој беше пријавен за исчезнат најден на врвот на Китка

Маж кој беше пријавен за исчезнат најден на врвот на Китка

Полицијата го пронајде 36-годишниот маж од селото Цветово кој пред два дена беше пријавен за исчезнат од страна на неговиот брат.

dobivaj vesti na viber

Од полицијата информираа дека вчера го пронашлаше мажот на врвот на планината Китка.

 

 

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран